Teraapiad

Valgusteraapia

Maailmas võidab üha enam populaarsust valgusteraapia, millel arvatakse olevat aju tegevust parandav toime. Monokroomse valguse toimel aktiveeruvad ajus neuronite vahelised seosed ja tekivad uued, mille tõttu paraneb mälu ja vaimne võimekus, väheneb stress ja ärevus. Valgusteraapia võib tugevdada immuunsüsteemi, aktiveerida ainevahetust, leevendada söömishäireid, reguleerida menstruaaltsüklit, parandada une kvaliteeti.

Valgusteraapiaks kasutame kuplit, mis on inimese näo kohal. Seansi ajal saab isik valida endale sobiva valguse tooni. Seanss täiskasvanule kestab 10 minutit. Soovitav on teha 1 seanss nädalas minimaalselt 4 korda järjest. Vastavalt soovile võib tsüklit korrata.

 

5. detsembril kell 16 ­- 17.30 toimub Tallinnas Tervise Alkeemia saalis Karl Rybergi loeng sellest, kuidas mõjutab meid valguse puudumine ja kuidas kasutada valgusteraapiat oma tervise parandamiseks.

Karl Ryberg on psühholoog ja arhitekt, kes on pikka aega kasutanud monokroomset valgust ravi eesmärgil. Ta peab loenguid üle maailma, on kirjutanud mitmeid raamatuid sellest, milline mõju on valgusel meie kehale, tervisele ja heaolule. Ta räägib, kui tähtsad on erinevad valgused, kus ja millal missugust valgust kasutada, et olla vaimselt ja füüsiliselt tasakaalus. 

Registreerimine loengule