Teraapiad

Tui na massaaž

Tui na on massaaž, mida on Hiinas praktiseeritud juba üle 2000 aasta. Hiina traditsioonilise meditsiini (HTM) teooriad - yin ja yang, 5 elementi, zang-fu organid, meridiaanid ja punktid, qi jne. on tui na massaaži teoreetiliseks aluseks. Lisaks HTM teooriatele kasutatakse tui na tegemisel kaasaegse meditsiini teadmisi inimkeha anatoomiast, füsioloogiast, patoloogiast jne.


Tui na massaaž algab diagnoosimisega. Põhilisteks diagnostikavahenditeks on küsitlus, vaatlus ja palpatsioon ehk probleemsete piirkondade katsumine, vajutamine vm.

Tui na massaaži manipulatsioonide eesmärgiks on tasakaalustada yin ja yang, reguleerida zang-fu organeid, eemaldada energiablokeeringud kanalitest ning soodustada qi ja vere ringlust.

Hiinas on tui nal oma kindel koht enamike haiguste ravis. Seda kasutatakse  neuroloogiliste, traumatoloogiliste, günekoloogiliste, pediaatriliste, oftalmoloogiliste jne. haiguste korral. Lääne ühiskonnas peetakse tui nad sobivaks lihaskonna probleemide, kroonilisest stressist tingitud seede-, hingamisteede- ja reproduktiivorganite häirete korral.

Mõned tui na näidustused: mastiit (rinnanäärmepõletik), düsmenorröa (valulik menstruatsioon), ebaregulaarne menstruatsioon, emaka allavaje, menopaus, prostatiit (eesnäärmepõletik), hemipleegia, kange kael, kaela spondülopaatia, õlavalu, lumbaago (seljavalu), karpaalkanali sündroom, fibromüalgia, spordivigastused, põlvede valu/nõrkus, lihaste/naha tundehäred  kõhukinnisus, kõhulahtisus, kõhuvalu,  köha ja astma, külmetus, pearinglus, peavalu, hambavalu, unetus, urineerimishäired, enurees, külmad käed jne.

Vastunäidustused: luumurd või liigese luksatsioon, lahtised haavad, nahahaigused, hemofiilia, menstruatsioon ja rasedus (tugevad manipulatsioonid alakõhul ja alaseljal ei ole soovitatavad), psühhiaatrilised probleemid, akuutsed siseorganite haigused, allergia massaažiõlide või kreemide suhtes.

Tervise Alkeemia keskuses teevad tui na massaaži: Simmo Eeljõe, Marko Hiir, Andres Allik, Signe Tammiste.


Aja broneerimiseks helista  +372 5552 0119
või kirjuta info@tervisealkeemia.ee